Alchymie

Termín: 25. 01. 2023, 18:30 hod.
Místo: Pražský hrad – Rothmayerův sál

Dne 25. 01. 2023 představila v prostorách Pražského hradu, v Rothmayerově sále, módní návrhářka NATALI RUDEN svoji novou autorskou kolekci ALCHYMIE, která je vytvořena z nadčasových materiálů a jako vždy obsahuje vysoký podíl ruční práce. Nové materiály a látky Natali osobně nakupuje na veletrhu látek v Paříži, a věnuje tak nemalé úsilí, aby se k nám dostaly nové technologie zpracování a designu.

Autorka se nechala inspirovat tajemnem alchymie a zvláštnostmi dnešní doby, ve které žijeme.
Umělci vždy hledali cestu, jak se svými prostředky vyjádřit k událostem, které se jich dotýkaly.
Kreativita, smysl pro detail a vysoká úroveň krejčovského zpracování, to jsou charakteristické rysy značky Natali Ruden.

Natali Ruden za svou kariéru dosáhla mnohých úspěchů a ocenění. Masarykova akademie jí udělila Cenu za tvůrčí činnost, v roce 2013 dostala ocenění LADY PRO od Evropské společnosti pro kulturu. Její modely se staly součástí sbírek několika českých muzeí. Modely z kolekce Asie byly vykoupeny čínským národním muzeem hedvábí.

Natali Ruden je stálicí na českém módním nebi už přes dvacet let, její kreativita, talent a nezměrná energie ji přivedly až na Olymp českého módního světa. Je vyhledávanou designérkou originálních modelů, každý její model je unikát. Její přehlídky už viděl Londýn, New York, Toronto, Edinburgh a St. Petersburg.

MAKE-UP: DERMACOL
HAIR-STYLING: SALON PETRA MĚCHUROVÁ
FOTO: ALEXANDR SOKOLOV
FOTO: JIŘÍ HERMAN