DŽERELA

Termín: 05. 09. 2019, 11:00 hod.
Místo: hotel Hilton

Dne 5. září se konala v pražském hotelu Hilton módní show přední české návrhářky ukrajinského původu Natali Ruden. Designérka představila publiku svou novou kolekci, jež byla speciálně vytvořena k 28. výročí obnovení ukrajinské nezávislosti a je hodně inspirována Ukrajinou – její přírodou, kulturou a tradicemi. Jmenuje se rovněž symbolicky – Džerela, neboli Prameny.
Natali Ruden: ,,Pocházím z Kyjeva. Kyjev je neuvěřitelně krásné historické město s ohromující barevností. Kloubí se tam jasně modré podnebí, zlaté kopule kostelů a moře zeleně. Hodně mne to ovlivnilo i v mém výtvarném cítění´´.

Ve své nové kolekci Natali hodně pracuje s barvami ukrajinské vlajky, proto v ní najdete mnoho modro-žlutých kombinací. Na části modelů nechybí ani tradiční ukrajinská výšivka. Největší ozdobou kolekce se však staly tradiční ukrajinské věnečky, jež jsou nedělitelnou součástí ukrajinských krojů.

Na vytvoření této kolekce jsme měli pouze dva měsíce. Kolekce obsahuje 30 modelů a 3 dětské modely.

Kolekci uváděly a velmi si to užívaly: Nikol Švantnerová, Denisa Spergerová, Kateřina Kasánová, Kateřina Votavová, Karolína Mališová, Andrea Prchalová, Romana Chudá, Tereza Jelínková, Veronika Chmelířová, Hana Vágnerová.

Nakonec byla hostům nabídnuta ochutnávka tradičních ukrajinských jídel od kuchaře z hotelu Hilton v Kyjevě Oleha Paljuty, který speciálně dorazil do Prahy na pozvání Velvyslanectví Ukrajiny a za finanční podpory Mezinárodních ukrajinských aerolinií.